پنل ارسال پیامک چیست و چگونه کار می نماید ؟

read more image

پنل ارسال پیامک ، نرم افزاری تحت وب بوده که بوسیله آن شما میتوانید به ارسال و دریافت پیامک بپردازید. شما توسط این نرم افزار میتوانید بـه صورت تکی یا گروهی یا با تعداد بالا به صورت انبوه ارسال پیامک را انجام دهید.

تعرفه اس ام اس ها در هر کمپانی متفاوت است و بستگی به عوامل زیر دارد:

قدرت خرید تعداد پنل ارسال پیامک از مخابرات
قدرت استفاده تعداد پنل ارسال پیامک‏های خریداری شده قبل از تاریخ انقضای آنها با توجه به دو فاکتور با اهمیت در بالا این نتیجه به دست می‏آید که هر مجموعه می تواند با خرید بالا از مخابرات، هزینه اس ام اس‏هایش را کاهش دهد ،اما این بـه تنهایی نمی تواند تعرفه اس ام اس‏های هر کمپانی ی را کاهش دهد، چرا که آن شرکت باید قدرت استفاده اس ام اس های خریداری شده در طول چند ماه تعیین شده از مخابرات را داشته باشد.
اخیرا ً در بسیاری از وبسایت‏هایی که تعرفه پنل ارسال پیامک‏های بالایی دارند و یا خود زیر مجموعه هستند ،‏مطالبی در مورد دلیل پایین بودن تعرفه پیامک‏ها در برخی مجموعه‏ها نوشته شده است، از قبیل:
حذف نکردن شماره‏های تکراری
توضیح: این مورد در سامانه هایی که امکان ارسال نکردن شماره های تکراری و همین طور امکان گزارش تحویل و همین طور امکان معین نمودن تعداد شماره های گیرنده را دارند، هیچ زمان اتفاق نخواهد افتاد، چرا که کلیه فرایند ارسال با مدرک و کاملا واضح است.
سرعت پایین پنل ارسال پیامک
توضیح: اولین توجیه که نشانده دهنده بی محتوا بودن این مورد است، این است که سیسـتم پنل ارسال پیامک در کمپانی ها فقط کاری که انجام می دهد، درخواست ارسال بـه مخابرات با معین کردن گیرنده، فرستنده و متن اس ام اس هست، پس کلیه بار ارسال، در مخابرات اتفاق خواهد افتاد و نکته با اهمیت تر این است که اگر بخواهیم بار ارسال اس ام اس برای یک سرور حتی متوسط را عدد صفر بیان کنیم است:
عدم رعایت ۷۰ کاراکتر در پنل ارسال پیامک
وجود شمارنده حروف اس ام اس و گزارش تحویل