اصغر شاهوردی را فراموش کرده اید

بیش از ۱۶ سال است که یکی از صدابرداران نامدار سینما در بستر افتاده و هیچ گونه قدرت تحرک و تکلم ندارد. خرج و مخارج رسیدگی به بیماری با این شرایط که بعضا سر به فلک می‌کشد سختی‌هایی را به همراه دارد اما گاهی دیدار یک دوست و همکار قدیمی می‌تواند از هر درمان و پرستاری کارسازتر باشد.


به گزارش ایسنا، اصغر شاهوردی نامی آشنا برای اهالی سینماست. او به عنوان نخستین صدابردار سرِ صحنه سینمای ایران شناخته می‌شود و در شرایطی که می‌توانست در کنار فیلم‌های «هامون»، «پری»، «لیلا»، «قرمز»، «باشو غریبه کوچک»، «اجاره‌نشین‌ها»، «شاید وقتی دیگر»، «کیمیا»، «سارا»، «بانو»، «زیر پوست شهر»  و «خانه دوست کجاست؟» آثار دیگری را هم در سابقه حرفه‌ای خود ثبت کند، به ناگاه براثر یک حادثه خانه‌نشین شد.


او آذرماه سال ۱۳۸۶ وقتی که در پروژه سینمایی «چراغی در مه» مشغول کار بود، هنگام برگشت به سمت تهران در یک حادثه‌ رانندگی دچار عارضه مغزی شد و از آن روز تا به حال زمین‌گیر مانده است.


درباره وضعیت این هنرمند و دغدغه‌های همسرش که ۱۶ سال است از او پرستاری می‌کند، بارها نوشته‌ایم. اشرف افشاری همیشه با افتخار از پرستاری کردن از همسرش می‌گوید و این را هم یادآوری می‌کند که «در سینمای ایران فقط اصغر شاهوردی و خانواده‌اش هستند که گرفتار چنین مصیبتی شده‌اند چون فقط شاهوردی نیست که گوشه‌ای افتاده، خانواده‌اش هم افتاده‌اند.»


او بارها اشاره کرده که توانایی خودش هم در طول این نزدیک به دو دهه کم شده و دیگر آن آدم سر حال و شاد سال‌ها قبل نیست با این حال همیشه دعا می‌کند که طوری نشود، شرمنده شاهوردی شود.


افشاری در گفت‌وگویی تازه با ایسنا از دیدار چند وقت قبل برخی مدیران گفت و بیان کرد که یکی از مشکلات جدی این روزهای اصغر شاهوردی «خشک شدن بیش از اندازه بدنش است و نیازی که به فیزیوتراپی دارد.»


وی با قدردانی از کسانی که پیگیری‌هایی را برای کمک به بهبود شرایط این هنرمند انجام می‌دهند، ازجمله مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، بیان کرد:‌ قول مساعدی برای گرفتن وام گرفته‌ام و باید فیزیوتراپی جدی‌تر انجام شود چون به دلیل خشکی بدن، حتی جابجا کردن شاهوردی سخت شده و شرایط برای خود من هم از نظر فیزیکی دشوار شده است.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا
لینک مطالب دیگردستگاه تصفیه آب

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *