تزریق گاز به سانتریفیوژها تیم مذاکره کننده را در موضع قدرت قرار

تهران-ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات ایران در تزریق گاز به سانتریفیوژهای نسل جدید و پیشرفته، تیم مذاکره کننده را در وین در موضع قدرت قرار داد، دولت با تمام توان در پی تحقق منافع ملت ایران است.


جواد کریمی قدوسی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با تاکید بر اینکه تحریم علیه ایران نباید بدون پاسخ بماند، گفت:  اقدامات ایران درتزریق گاز به سانتریفیوژهای نسل جدید و پیشرفته تیم مذاکره کننده را در وین در موضع قدرت قرار داد، دولت با تمام توان در پی تحقق منافع ملت ایران است.


نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تزریق گاز به سانتریفیوژهای نسل جدید و پیشرفته در کشور گفت: اقدامی که دولت انقلابی در راستای پیشرفت هسته‌ای انجام داد، اقدامی حداقلی است که موجب افزایش اقتدار و عزت ملت ایران شد.


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: در دولت قبل به بهانه مذاکرات با غرب و برجام، مراکز هسته‌ای ایران تعطیل و رشد علم وفناوری هسته‌ای در کشور، متوقف و حتی  دستاورد دانشمندان هسته‌ای کشور جمع آوری شد. 


وی اقدامات دولت سیزدهم در افزایش سانتریفیوژها را در جهت حذف  خاطره تلخ تحقیر و تهدید و اقدامی حداقلی و قابل تحسین خواند و گفت: همه فعالیت‌های هسته‌ای ایران در چارچوب برجام  و بر اساس پروتکل الحاقی انجام می شود، که بر اساس آن سانتریفیوژهای جدیدی که گاز رسانی می‌شوند باید به آژانس اعلام شود.


کریمی قدوسی خاطر نشان کرد:  صهیونیست ها با شایعه پراکنی اعلام می کنند ما نگذاشتیم ایران به بمب هسته ای دست پیدا کند، این در حالی است که بر اساس فتوای رهبر انقلاب ساخت بمب هسته‌ای حرام است. 


وی افزود: بر اساس نظر رییس سازمان انرژی اتمی ایران در شرایط کنونی ایران،توان تولید ساخت بمب هسته‌ای را دارد اما این موضوع در راهبرد سیاست خارجی جمهوری اسلامی تعریف نشده است. 


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت:  دکترین جمهوری اسلامی به سراغ تولید بمب هسته ای نخواهد رفت و برنامه ایران استفاده صلح آمیز از فناوری هسته‌ای است.