بادامچیان نباید از کسانی که هیزم در آتش دشمنان ریختند به سادگی

تهران – ایرنا – دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه نباید از کسانی که در فتنه اخیر به هرگونه‌ای هیزم در آتش دشمنان ریختند به سادگی گذشت، گفت: نمی‌شود عده ای همصدای بیگانگان شوند، اما دستگاه‌ها اجازه فعالیت به آنها بدهند.


اسدالله بادامچیان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب ایرنا با تاکید بر اینکه دشمن با تمام توانش در مقابل ایران ایستاده است، اظهار داشت: دشمنان موفق نشدند در آبان قرمز و تابستان داغ، نتیجه بگیرند و تصمیم گرفتند دست به یک تهاجم دسته جمعی بزنند که در آن همه عواملی را که ممکن بود به صحنه آوردند. بنابراین در دستگیری‌های اخیر از اعضای منافقین، بهائیان، عناصر ضد انقلاب سلطنت‌طلب و دموکرات و نیز تجزیه طلب دیده می‌شوند.


وی با این تعبیر که در واقع غرب این بار با تمام قدرت به میدان آمده است، گفت: همانطور که شهید رجایی گفته بود کفر با تمام قامت مقابل اسلام ایستاده است و تبعاً کفر شکست می‌خورد؛ همچنان که این بار شکست خورد و همه توطئه دشمنان علیه جمهوری اسلامی به جایی نمی‌رسد. البته در سیاست دولت و نظام لازم است که اصل موضوع را برای مردم روشن شود.


ملت و دولت مراقب پس‌لرزه‌های فتنه باشند


دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی افزود: استکبار در طول این چند روز متوجه شد که مسأله براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران میسر نیست و در توطئه و فتنه خود شکست خورده  و حضور عظیم مردم آن‌ها را دیوانه کرده است. مردم و مسئولان هم باید با بصیرت خود مراقب پس‌لرزه‌های این شکست باشند تا خنثی شدن آن را به خوبی ببینیم.


بادامچیان با بیان اینکه دولت در مقابل فتنه‌های اخیر  عملکرد خوبی داشت و شتاب‌زده عمل نکرد، گفت: در حادثه فوت این بانوی جوان دولت با رویکرد همدردی با خانواده او ورود پیدا کرد. دشمنان متوجه شدند که با جریحه‌دار شدن احساسات مردم نمی‌توانند کاری از پیش ببرند، بنابراین مجبور به دروغ‌گویی شدند.


وی اظهار کرد: دلیل دروغ‌های دشمن و مخالف که به رسوایی او می‌انجامد، شکست است. بنابراین دولت با متانت و قدرت این کار را انجام داد. ضمن اینکه اقدامات پشت پرده را هم به خوبی دنبال کرده و بسیاری از عناصر این فتنه‌ها را دستگیر کرده است.


دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تأکید کرد: از این به بعد نیز با روشن شدن دست فتنه‌انگیزان و اغتشاشگران و آدم‌کشی‌هایشان، برخی که در امتداد رسانه‌های بیگانه مدعی کشته‌شدن خانم امینی بودند، باید تکلیف خود را با دولت و ملت روشن کنند.


آمریکا دچار سردرگمی است


این فعال سیاسی با بیان اینکه استکبار جهانی انتظار داشت ایران در مسأله برجام تسلیم شود و با گرفتن امتیازات غیراصولی به خواسته‌های آنها تن بدهد؛ اما نه در مذاکرات با دولت گذشته و نه در گفت‌وگو با دولت فعلی، موفق نشدند. بنابراین با استفاده از عناصر خود، تلاش کردند در ایران ناامنی ایجاد کنند اما ایران با قاطعیت ایستاده و آمریکا را دچار سردرگمی و گیجی است.


بادامچیان افزود: مواضع قوی رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل نیز از دیگر عواملی است که در عصبانیت دشمنان جمهوری اسلامی ایران نقش داشته است. رئیس‌جمهور برای اولین عکس شهید سلیمانی را در دست گرفت و نشان داد این شهید مستقیماً به دست رئیس جمهور آمریکا ترور شده است و این اقدام در تصاویر سازمان ملل ماندگار شد.


دبیر کل حزب موتلفه یادآور شد: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند تحریم‌ها ایران را دچار اغتشاش و ضعف می‌کند که ناگزیر به تسلیم در برابر خواسته‌های آنها خواهد کرد. اما اخیراً با عضویت ایران در شانگهای، مهر باطلی بر تمام تحریم‌های آمریکا خورد.


وی خاطر نشان کرد: تحریم‌ها با حضور ایران در سازمان همکاری‌ شانگهای، هیچ معنی و مفهومی ندارد و همین موضوع آمریکایی‌ها را به شدت عصبانی کرده است.